čtečka čipů
   HOME   |   Wykorzystanie klatki dla psów   |   Zamówienie   |   Przyzwyczajenie psa do klatki   |   Kontakt   
 

Przyzwyczajenie psa do klatki

 

Podstawą jest kupno odpowiednio dobranej klatki. Proszę dobrze zastanowić się w jakim celu będzie używana klatka. Część Klientów stosuje klatkę tylko do przewozu psa w aucie, czasem zastosowanie ograniczone jest natomiast do wnętrza domu. Dla każdego sposobu użytkowania podstawy postępowania są takie same. Aby przyzwyczaić psa do podróżowania autem w klatce należy rozpocząć proces szkolenia w domu.

 

Psa do przebywania w klatce przyzwyczajamy stopniowo. Nigdy nie zamykamy szczeniaka ani dorosłego psa w klatce od razu na kilka godzin. Klatkę ustawiamy w miejscu w którym będzie stała docelowo, wkładamy do niej legowisko - najlepiej wraz z kocem - tak aby pies mógł sam dowolnie poscielic swoje miejsce. Pozwalamy psu spokojnie obwąchać klatkę. Z klatką najlepiej zapoznamy psa podczas zabawy przy której można wykorzystać klatkę jako element gry. Można do niej na przykład wrzucić zabawkę podczas aportowania. Czasami można także delikatnie klapnąć drzwiami żeby przyzwyczaić psa do tego dzwięku ponieważ klatka w aucie podczas jazdy możę się lekko trząść (co mogło by nieprzyzwyczajonego psa wystraszyć). Kiedy szczeniak się zmęczy należy włożyć do klatki smakołyk - idealna jest mała kostka do żucia. Wydajemy wtedy komendę „miejsce” albo „domek” i zostawiamy szczenię w tej sytuacji na chwilę aby się przyzwyczaiło. Klatki nie zamykamy tylko chwalimy psa. Jeżeli pies zachowuje się w klatce grzecznie, dajmy mu następny kawałek smakołyku i wypowiadamy kolejną pochwałę.


W przypadku użycia klatki dla dłuższego pobytu pieska na przykład podczas naszego pobytu w pracy, klatkę należy podzielić na dwie części. Do jednej wkładamy legowisko a do drugiej miskę z wodą i podkładkę "na wyprowadzanie". Następnie można w klatce umieścić pożywienie aby szczenie kojarzyło klatkę tylko z przyjemnymi rzeczami lub czynnościami.

Gdy szczenię wstępnie przyzwyczai się do klatki można ja zamknąć na 5 minut pozostając w pobliżu. Czas przebywania w klatce można stopniowo wydłużać. Następnie należy wyjść z pomieszczenia i po krótkiej chwili powrócić. Jeżeli piesek jest grzeczny, trzeba go pochwalić i nagrodzić podając smakołyk przez kratkę.

 

Ważne jest aby nie przeszkadzać psu podczas snu lub odpoczynku w klatce. Szczególnie dzieci nie mogą wchodzic do klatki lub zabierać z niej żadnych rzeczy. Przestrzeń wewnątrz klatki należy tylko do psa. Kiedy pies już przyzwyczai się, należy zostawiać klatke otwartą tak aby mógł swobodnie się w niej przemieszczać. W razie potrzeby klatkę można zamknąć a pies spokojnie się położy i będzie grzecznie spał.

Garance
Gwarantujemy Państwu
maksymalne zadowolenie
z naszego produktu.

 


Sposób przyzwyczajenia psa do przebywania w klatce

  • należy wolno i spokojnie przyzwyczajać psa
  • należy stosować nagradzanie
  • należy przygotować psu legowisko w klatce
  • nie można przeszkadzać psu w klatce
 
       
     
Agility tábor s coursingem Chovatelská stanice Australských ovčáků a Bernských salašnických psů BestPet - nejlepší značka pro Vašeho mazlíčka
Vysúšač pre psov Vysoušeč pro psy BestPet - best for your pet